+48 60 641 00 60ul. Jarzębinowa 13 64-980 Trzcianka

Gwarancje ubezpieczeniowe

Gwarancja ubezpieczeniowa to pisemne zobowiązanie GWARANTA (czyli FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ) do wypłaty określonej kwoty na rzecz BENEFICJENTA (czyli przeważnie ZAMAWIAJĄCEGO) w przypadku, gdy ZOBOWIĄZANY (czyli WYKONAWCA KONTRAKTU) nie wywiąże się ze swoich zobowiązań.

Dla kogo?

Gwarancje Ubezpieczeniowe adresowane są przede wszystkim dla podmiotów uczestniczących w przetargach – zarówno w ramach zamówień publicznych, jak i poza zamówieniami publicznymi, między innymi dla PRZEDSIĘBIORSTW branży budowlanej, informatycznej i szkoleniowej.

Gwarancje ubezpieczeniowe – zalety

Główna zaleta Gwarancji Ubezpieczeniowych to brak konieczności angażowania własnych środków pieniężnych w zabezpieczenie realizowanego kontraktu – gotówka, która nie będzie zamrożona może zostać zainwestowana w rozwój PRZEDSIĘBIORSTWA. Przy kilku równocześnie realizowanych kontraktach i kilkunastu trwających okresach udzielonej rękojmi na wcześniej wykonane prace daje to bardzo realną, zaoszczędzoną kwotę, która pozostaje w obrocie PRZEDSIĘBIORSTWA. Dodatkowo Gwarancje ubezpieczeniowe udzielane przez renomowane FIRMY UBEZPIECZENIOWE podnoszą wiarygodność PRZEDSIĘBIORSTWA w oczach kontrahentów.
Koszty gwarancji zależą od wielkości Podmiotu – Przedsiębiorcy, jego wyników finansowych oraz rodzaju złożonych zabezpieczeń.
Wyróżniamy głównie 3 rodzaje gwarancji:
  • Gwarancje Wadialne
  • Gwarancje Należytego Wykonania Kontraktu
  • Gwarancję Usunięcia Wad i Usterek


FORMULARZ KONTAKTOWY

Kontakt
Woj. wielkopolskie
Poznań, Gniezno, Kalisz, Piła

Gwarancje ubezpieczeniowe: Poznań, Gniezno, Kalisz, Piła


Woj. zachodniopomorskie
Szczecin, Koszalin, Stargard

Gwarancje ubezpieczeniowe: Szczecin, Koszalin, Stargard


Woj. lubuskie
Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra

Gwarancje ubezpieczeniowe: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra


Biuro
ul. Jarzębinowa 13
64-980 Trzcianka

Telefon
Paweł Smulski
+48 60 641 00 60

Email
biuro@smulscy.pl
http://smulscy.pl/